Przenosiny z zagrajmy.superhost.pl - co teraz będzie ?

Jak grać

Co sądzisz o nowym serwisie pograjmy.webd.pl ?

jest ciekawszy od zagrajmy.superhost.pl
2
10%
jest ciekawiej, ale ciężko tu się połapać i nie zgubić
3
14%
jak będzie dużo nowych gier, to może być tak jak jest nawet teraz, bez ulepszeń
5
24%
nie jest tak fajnie jak na zagrajmy, ale w przyszłości mam nadzieję, że będzie tu podobnie jak na zagrajmy
9
43%
nie jest tak fajnie jak na zagrajmy, bo nie ma rankingów światowych (globalnych)
1
5%
jest gorzej niż na zagrajmy i nie będę tu grać
0
Brak głosów
słaby, zagrajmy było o wiele ciekawsze
1
5%
 
Liczba głosów : 21

Przenosiny z zagrajmy.superhost.pl - co teraz będzie ?

Postprzez Slawo » 30 mar 2014 14:13

Od 1 kwietnia, po zakończeniu działalności przez naszego dostarczyciela gier flash z hiscoresami - mochimedia.com, zostaliśmy zmuszeni do znalezienia czegoś zastępczego, aby kontynuować naszą, ponad 10-letnią zabawę w rywalizację na hiscoresy wysyłane z gier na nasz serwis.

Po tygodniu poszukiwań udało się znaleźć i uruchomić to co widzicie teraz tutaj.
Niestety nie udało się podstawić tego systemu zarządzającego grami i wynikami pod nasz serwis - zagrajmy.superhost.pl.
Nie możemy także zainstalować tego nowego systemu na starym serwisie - nowy działał będzie na innych zasadach i spowoduje znaczny wzrost obciążenia serwera a co za tym idzie - nie wystarczyłoby limitu transferu i pojemności obecnie opłacanego konta na superhost.pl. Konta o lepszych parametrach na superhost.pl są niestety zbyt kosztowne jak na hobbystyczny serwis BEZ REKLAM i sponsorów.

Niestety coś co jest tańsze, zwykle nie jest lepsze od tego droższego.
Co tu będzie gorsze teraz ?

- na webd.pl nie można zaprogramować sobie swobodnie według swoich potrzeb tzw. zadań crona (serwer uruchamia za nas o zaplanowanym czasie pliki php) - zezwalają chyba na jedno zadanie i to jeszcze jak ich się poprosi!
Co to oznacza ? Że nie mogą tu działać takie nasze fajne sprawdzone rankingi jak: mistrz dnia, mistrz tygodnia, top 7 dni, statystki zliczane o północy dla gier i graczy. Ba, nawet nie mógłby działać ranking najlepszych graczy, klasyfikacja medalowa, czy planowany także tu - ranking turniejowy i turnieje.
Ale to już udało się (lub uda w turniejach) obejść - te rankingi będą się uaktualniać po każdym wysłaniu nowego hiscoresu ! Lub w najgorszym wypadku - gdy ktoś z użytkowniku załaduje sobie daną stronę.

- zauważyłem, że serwer webd.pl chyba wolniej coś działa i zdarzają się często braki połączenia z nim !!!, szczególnie po północy.

Konto na superhost.pl mamy opłacone do kwietnia 2015 roku i w tym czasie będzie można dalej grać i wysyłać wyniki z tzw. gier klikowych - z wtyczką vitalize lub pobierając te gry jako pliki exe na swój komputer. Niestety, w kwietniu 2015 będziemy musieli raczej zrezygnować z konta na zagrajmy.superhost.pl - zatem z gier klikowych po tej dacie też już nie wyślemy żadnego wyniku na nasz serwis :evil:

Wszystkie statystyki oraz rankingi, zapisane na superhost.pl zostaną wkrótce przeniesione (skopiowane do bazy danych) na pograjmy.webd.pl, i jeśli zajdzie taka potrzeba, poprowadzimy je tutaj dalej lub dodamy do tutejszych osiągnięć graczy osiągnięcia zdobyte na zagrajmy.superhost.pl !
Pogromca lemingów
Avatar użytkownika
Slawo
Administrator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 mar 2014 23:22
Lokalizacja: ok. Poznania
Najlepsi championi: 188

Powrót do FAQ o serwisie z grami

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość